اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٤٥٤٠٣   تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧
 
.
درس دانشجو و مهارت‌های فردی
دانشجویان با ورود به دانشگاه، محیطی جدید با شرایط فرهنگی و اجتماعی جدید را تجربه می‌کنند.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان درس دانشجو و مهارت‌های فردی از سلسله درس های مهارتی ویژه دانشجویان را منتشر كرد.

دانشجویان با ورود به دانشگاه، محیطی جدید با شرایط فرهنگی و اجتماعی  جدید را تجربه می‌کنند و برای کنار آمدن با این تغییرات و سازگاری بیشتر با محیط دانشگاه لازم است به مجموعه‌ای از توانایی‌ها و مهارت‌ها مجهز باشند تا بتوانند با سرعت بیشتری با تغییرات بوجود آمده سازگار شوند.

برای مشاهده درس کلیک کنید.

 این در حالی است که همه افراد قادر به چنین کاری نیستند، از سویی زندگی جدید آشنایی با مهارت‌های جدید را نیز می طلبد که اغلب دانشجویان با این مهارت‌ها آشنایی ندارند و یا به عبارتی نمی دانند چگونه مساله های خود را حل کنند و یا با آن مقابله نمایند.

نکته مهم و حائز اهمیت آن است که این مهارت‌ها و توانایی‌ها با آموزش قابل فراگیری هستند از این رو مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان بر مبنای رسالت خود در راستای افزایش سلامت روان، افزایش کارآیی و اثربخشی دانشجویان، در حد مقدورات به این مقوله پرداخته است.

درس دانشجو و مهارت‌های فردی به دانشجویان یاد خواهد داد چطور استرس‌های موجود در اطراف خود را شناخته، مفهوم آن را درک کرده و مدیریت نمایند و  از سوی دیگر راهکارهای مقابله را به آنها می آموزد.

انواع مقاومت در برابر استرس
در جلسات دوم و سوم مهارت‌های تحصیلی چون شیوه مطالعه کردن، مشارکت در کلاس، برخورد با امتحانات،برنامه ریزی و ... را خواهند آموخت.جلسه چهارم درس به مساله مدیریت زمان و برنامه ریزی پرداخته است و اصول مربوطه را به فراگیر آموزش می دهد.

در این جلسه مباحثی چون فرایند گرم شدن،تبیین اهداف برای نیمسال تحصیلی،تهیه فهرست کارها از اصول مربوط به مدیریت زمان به کاربر آموزش داده می شود.

اصول برنامه‌‌ریزی چون واقع بینانه بودن، توجه به ساعت زیستی، حذف کار در شب آخر،حذف کارهای غیرضروری، طفره رفتن، شناسایی گریزها و حذف آنها، کنار گذاشتن کمال گرایی، افکار منفی، حذف سرزنش از خود، دست به کار شدن، استفاده از قطعات زمانی و تشویق خود و کمک به دیگران نیز از جمله مباحث کاربردی این جلسه می‌باشد.

گفتنی است پیش از این درس دانشجو و مهارت‌های زیست جمعی نیز از سوی مرکز آموزش دانشگاهیان تولید شده است و در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج