اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٤٧٠٥٣   تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
 
.
حضور حجت السلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت روز دانشجو
.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی :

مراسمی به مناسبت روز دانشجو به همت بسیج دانشجویی ودفتر نهاد رهبری دانشگاه در روز یکشنبه 18 آذر با حضور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و جمعی ازدانشجویان ومسئولین دانشگاه در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی سالن ابوریحان برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم که با قرائت قرآن کریم وتبریک به دانشجویان شروع شد. ودر ادامه آقای صابر باغخانی مسئول بسیج دانشجویی بیانیه بسیج دانشجویی را قرائت کرد. در این بیانیه وی اظهار داشت: بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی تهران به عنوان بخشی از بدنه سازمان فربه واصیل بسیج مردمی ایران اسلامی بار دیگر وبا تاکید بر مسئولیت های اجتماعی و انقلابی حود، مسئولین دولت جمهوری اسلامی را به توجه به مسائل واولویت های اصلی وعمدتاٌ اقتصادی واداری کشور وهمچنین بهر گیری از سرمایه عظیم اجتماعی وانسانی ایرانی توصیه نموده، امید دارد تا نظام برنامه ریزی ومدیریت مملکت با تجدید جدی در رویکرد و راهبردهای در دست طراحی واجرا خود ضمن اصلاح نابسامانی هایی که اختصاراٌ در این بیانیه بدان ها اشاره گردید. زمینه وتوسعه وترقی بیش از بیش وعادلانه کشور را بر مبنای اصول بنیادین جمهوری اسلامی ودر جهت نیل ارزش های انقلاب اسلامی فراهم آورد.

 و در ادامه تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم رهبری مربوط به دانشجویان، خاطر نشان کرد: توصیه من به دانشجویان علم افزایی در هر حوزه ای است وطبق فرمایشات حضرت اقا علم را به صورت عمیق توسعه دهند ودانشجویان بدانند که علم بدون معنویت نتیجه اش می شود آنچه که در مغرب زمین است.

حجت السلام و المسلمین رئیسی افزود: شاید مغرب زمینی ها در تکنو لوژی وفناوری پیشرفت های چشمگیری داشته اند، اما چون فاقد معنویت هستند علم را بر علیه انسان به کار می برند.

وی در تکمیل سخن خود با بیان اینکه دانشجویان  موضع گیری به موقع داشته باشند تاکید کرد: توصیه ی همواره مقام معظم رهبری وطلاب، انقلابی اندیشیدن وانقلابی عمل کردن است که می بایست دانشجویان مسائل جامعه را دقیق رصد کنند، موضع گیری به موقع داشته باشند. ونگاهشان به رهبری به عنوان شاخص باشد. خصلت انسان های آگاه اینست که اگر ظلمی یا کاستی یا نقصی ببینند مشکلات را به دلیل جوانی بر نیمی تابند. و واکنش نشان می دهند. دانشجوی سیاسی دانشجویی است که جامعه ونیاز هایش را بشناسد وایفای نقش کند. روشنفکر کسی نیست که کشور را به سمت غرب گرایی بکشد، روشنفکر واقعی کسی است را می دانیم که کشور را به سوی استقلال سوق دهد. دشمن پس از تجربه جنگ سخت وتجربه جنگ نرم علیه مردم ایران، به تلفیقی از جنگ سخت ونرم روی آورده است. باید به جوانان اعتماد کنیم وباید بدانیم راهکار برون رفت از مشکلات اتکاری به خداوند است. باید به داشته های خود اعتماد کنیم، بیگانگان گره مشکلات ما را نگشوده اند.

 

 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج