اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٤٨٤٠٤   تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام صدیقی در مسجد دانشگاه تهران:
سلول‌های بنیادی با تشویق مستقیم مقام معظم رهبری به اینجا رسید
خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به توانمندی کشور در بحث هسته‌ای و ماهواره تاکید کرد: موضوع سلول‌های بنیادی با تشویق مستقیم مقام معظم رهبری توسط مرحوم کاظمی پیگیری شد و به اینجا رسید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب موقت نمازجمعه تهران در جمع دانشجویان در مسجد دانشگاه تهران طی سخنانی در رابطه با موضوع «تَعَاطِی الْکُلْفَه» گفت: زمینه رسیدن به «تَعَاطِی الْکُلْفَه» این است که انسان در زندگی وابسته به هیچ چیزی نباشد. امور تشریفاتی، رفاه‌زدگی و وابستگی برای انسان در آخرت دردسر است.

وی ادامه داد: در اشراف عرب رسم بود لباس‌های بلندی می‌پوشیدند و بعد دو تا سه نفر و گاهی هم بیشتر افرادی از نوکران این لباس را می‌گرفتند که با زمین برخورد نکند. خداوند متعال می‌فرماید که چه خبر است؟ چرا اینگونه عمل می‌کنید؟ لباسی بپوشید که نیاز به دیگران نداشته باشید! این به معنای آن است که انسان نباید دامنه زندگی را آنقدر پهن کند که خودش نتواند آن را جمع کند و مجبور شود دیگران را هم درگیر خودش کند.

صدیقی تصریح کرد: برخی‌ها وابسته به هیچ چیزی نیستند، برخی‌ها هم رفاه‌زده، بدبخت و بی‌توجه به ضعفا هستند و برخی‌ها هم اصرار دارند که خودشان را ندار نشان دهند که این هم ریا و مذموم است.

وی تاکید کرد: انسان باید آزاد باشد. نباید اسیر و وابسته کسی باشیم و نگذاریم کسی هم وابسته به ما باشد، این مریدبازی خیلی بد است.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۴۰ سالگی انقلاب تصریح کرد: قبل از انقلاب این دانشگاه از نظر معنویت، علمی و حریت چه داشت؟ یک روز در مسجد دانشگاه بسته بود و امروز اعتکاف دانشجویان ما زبان‌زد دنیاست.

صدیقی با اشاره به توانمندی کشور در بحث هسته‌ای و ماهواره تاکید کرد: دانشمندان ما با توسل به سیدالشهدا به پیشرفت‌های بزرگی رسیدند. اینکه کسی در مسئله علمی اهل پرواز باشد و از درون هم حسین(ع) و عشق به ارزش‌های معنوی در وجودش باشد را غیر از ایران در جایی سراغ دارید؟

وی گفت: شما غیر از امام راحل و رهبر معظم انقلاب شخص اول مملکت دیگری را سراغ دارید که در حسینیه زندگی کند و کاخ‌نشین نباشد؟

صدیقی ادامه داد: آقای قرائتی نقل می‌کرد برای روضه به بیت رهبر معظم انقلاب رفته و دیده است کفش همسر حضرت آقا از همه کفش‌های آنجا کم قیمت‌تر و فرسوده‌تر است. یکی از دوستان دیگر هم می‌گفت اگر همه زندگی رهبر انقلاب را جمع کنید یک وانت‌بار بیشتر نمی‌شود. شما جای دیگری را سراغ دارید که اینگونه باشد؟ هیچ‌کدام از فرزندان رهبری صاحب خانه نیستند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: موضوع سلول‌های بنیادی با تشویق مستقیم مقام معظم رهبری توسط مرحوم کاظمی پیگیری شد و به اینجا رسید. شهیدشهریاری یک انسان متدین، روضه‌ای، هیاتی و متعهد بود، شما کجای عالم چنین چیزی را سراغ دارید؟ این نظام به همت متدینین پیش رفته است و آنهایی که می‌آیند خرابکاری می‌کنند به جایی نخواهند رسید.

 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج