اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٤٨٤٠٥   تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام صالحی در جمع زوج‌های دانشجو:
مهم‌ترین هدف ازدواج رسیدن به آرامش است
رئیس ستاد ازدواج دانشجویی کشور گفت: مهمترین هدف ازدواج که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده، رسیدن به آرامش است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و رئیس ستاد ازدواج دانشجویی کشور در ویژه‌برنامه «فرصت عاشقی» که با حضور ۲۸۰ زوج جوان کاروان‌های ازداوج دانشجویی همسفر تا بهشت در رواق حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) در حرم مطهر حضرت رضا(علیه‌ آلاف‌التحیه‌ و‌الثناء) برگزار شد، گفت: مهم‌ترین هدفی که برای ازدواج در آیات و روایات اسلامی تعریف شده رسیدن به آرامش است.

وی ادامه داد: خداوند راه‌کارهایی را برای رسیدن به آرامش به ما معرفی کرده است. مثلا در آیه «...الا بذکر الله تطمئن القلوب» بهترین راه رسیدن به آرامش یاد خداوند است. چرا که یاد خدا منشأ آرامش و سکون برای همه انسان‌ها است.

صالحی افزود: ازدواج علاوه بر اینکه موجب ایجاد آرامش می‌شود، انسان را به کمال نیز می‌رساند. کسی که به اختیار خودش ازدواج نمی‌کند و از این سنت رسول‌الله(صل‌الله‌ علیه‌ و آله‌ و سلم) رویگردان است حتی اگر ولی خدا هم باشد خود را از رسیدن به بسیاری از کمالات انسانی محروم کرده است.

وی در ادامه با اشاره به برخی از آیات قرآن کریم بیان کرد: خداوند رابطه محبت‌آمیزی که بین زن و شوهر به وجود می‌آید را به مودت تعبیر کرده است. علاقه‌ای که قبل از ازدواج بین همسران وجود دارد محبت است ولی بعد از ازدواج این محبت تبدیل به مودت می‌شود که تفاوت‌های بسیاری با محبت دارد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان اظهار داشت: مودت رابطه‌ای عاطفی و عمیق است و هر وقت کلمه محبت در کنار مودت گذاشته می‌شود و بخواهد تفاوت معنایی پیدا کند باید گفت: اولین فرق بین محبت و مودت این است که محبت مقطعی و زمان بردار است ولی مودت پیوسته و مستمر است، زمان بردار نیست و همیشه وجود دارد.

 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج