اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٤٩٤٥٠   تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام صالحی در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام(ره):
حضرت امام(ره) همواره بر صیانت دانشگاهیان از آلودگی‌های فکری و عقیدتی تأکید داشتند
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: حضرت امام(ره) در عین توجه به خاستگاه رشد و بالندگی جامعه که دانشگاه است همواره بر صیانت دانشگاهیان از آلودگی‌های فکری و عقیدتی تأکید داشتند.

بهگزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها، مسئولان و مدیران وزارت علوم، مسئولان و کارکنان جهاددانشگاهی، دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌های کشور امروز، ۱۴ بهمن‌ماه، با حضور در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی با اهدای گل و قرائت فاتحه با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید پیمان کردند.

در مراسم تجدیدمیثاق دانشگاهیان کشور حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، سیدسعید هاشمی، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ و رؤسای دانشگاه‌های علمی کاربردی و فنی حرفه‌ای این هیئت دانشگاهی را در مراسم تجدید میثاق همراهی می‌کردند.

حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در این مراسم طی سخنانی ضمن تأکید بر فرارسیدن بلوغ انقلاب اسلامی در چهل سالگی آن، اظهار کرد: چهل سالگی نمادی از بلوغ و بالندگی است و ‌این امر لزوم توجه مضاعف را به گام‌هایی که باید در این مسیر برداشته شود بیش از پیش می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاهیان و دانشجویان همواره نقش کلیدی در جریان انقلاب اسلامی دارند، ادامه داد: دشمن در مسیر هدف خود که ضربه به این انقلاب است، دو مسیر را به منظور تحقق هدف خود پیش می‌گیرد؛ نخست تحریف امام(ره) و ‌انقلاب و دیگری تطهیر دشمنان امام(ره) و انقلاب است. حضرت امام نیز با درنظر داشتن این هدف دشمن همواره بر ایجاد هویت اثرگذار در دانشجویان و دانشگاهیان تأکید داشتند. صرف نظر از بیانات امام(ره) برای مخاطبان عام، اگر دقت‌نظر داشته باشیم، بیشترین توجه ایشان در میان اقشار مختلف به دانشجویان و‌ دانشگاهیان بوده است.

صالحی افزود: در احصای مضامین سخنان امام(ره) در خطاب قرار دادن دانشگاهیان به هشت موضوع مهم می‌رسیم. اولین نکته‌ای که امام(ره) خطاب به قشر فرهیخته و نخبگان مطرح می‌کنند استقلال در همه ابعاد فکری، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است. در بحث استقلال سیاسی امام(ره) توانست مردم سالاری دینی را علی‌رغم همه فراز و فرودها با کمک دانشگاهیان در کشور مستقر کند.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: لزوم توجه به قشر مستضعف در سخنان امام(ره) مورد تأکید بود و برای ایشان اهمیت داشت. نگرانی از نفوذ پیدا و پنهان جامعه استکبار در جریان تصمیم‌گیری‌های کشور موضوع مورر تأکید دیگر ایشان بود که تجلی و‌ روشی از روش‌های تحقق اهداف دشمن در جریان ضربه به انقلاب است.

وی افزود: آمریکاستیزی موضوع دیگری است که امام همواره بر آن تأکید داشتند. توجه به آزادی اندیشه و فکر موضوع دیگر مورد تأکید حضرت امام(ره) خطاب به دانشگاهیان است. حضرت امام(ره) در عین توجه به خاستگاه رشد و بالندگی جامعه که دانشگاه است همواره بر صیانت دانشگاهیان از آلودگی‌های فکری و عقیدتی تأکید داشتند.

معاون سیاسی و فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه اگر دستاوردهای انقلاب معجزه‌گونه بوده، منشأ آن توجه به این موضوعات است، گفت: هر کجا احساس کردیم از آرمان‌ها فاصله گرفته‌ایم باید بدانیم منشأ آن بی‌توجهی به این موضوعات است.

وی افزود: حضرت امام(ره) بر پیشرو و آوانگارد بودن دانشگاهیان تأکید می‌کردند، اما امروز شاهدیم دشمنان و بدخواهان با استفاده از ابزار رسانه درصدد آن هستند جوانان ما را از مکتب اسلام و انقلاب ناامید کنند؛ حال آنکه این مسئله فرصتی است تا مسئولان دانشگاهی به پیشرو بودن دانشجویان و افزایش انگیزه آنان گام بردارند. در این مسیر اگر رفتار غیرعرفی هم از جوانان دیدیم، نباید احساس آرمان‌خواهی و ‌پیشرو بودن او را کمرنگ کنیم، در غیر این صورت آرمان‌ها لطمه جدی خواهد دید.

 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج