اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٥٢١٣١   تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨
 
مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان خبر داد؛
تولید بیش از ۳۰ جلسه آموزشی در قالب ۳ درس آموزشی پیرامون مساله مهدویت
مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در راستای رسالت خود تاکنون بیش از ۳۰ جلسه آموزشی در قالب ۳ درس آموزشی پیرامون مساله مهدویت تولید کرده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در راستای رسالت خود تاکنون بیش از ۳۰ جلسه آموزشی در قالب ۳ درس آموزشی پیرامون مساله مهدویت تولید کرده است که جزئیات این دروس به‌شرح زیر است:

دکترین مهدویت ۱:

این درس با تلاش جمعی از اساتید در ۸ جلسه تهیه گردیده است. در این آموزش به مسئله مهدویت و مباحث پیرامون آن و لزوم توجه به مهدویت همگام با توجه غرب به آن میپردازد و در ادامه به بررسی شبهاتی در مورد قیام قبل از ظهور پرداخته می‌شود.

مشاهده درس دکترین مهدویت ۱

دکترین مهدویت ۲:

این درس بخش دوم درس دکترین مهدویت می‌باشد. این درس در ابتدا به تبیین قیام یمانی و سفیانی، ارتباط با حضرت و تکلیف شیعیان در زمان غیبت، مسئله رجعت، دجال، شهادت یا رحلت حضرت و رأفت امام پرداخته و در ادامه به بررسی جایگاه عقل و منابع اجتهاد در اسلام می‌پردازد.

مشاهد درس دکترین مهدویت ۲

آشنایی با معارف مهدوی:

در این درس به این موضوعات پرداخته می‌شود: طرح مباحث مهدويت چه ضرورتی دارد؟ ویژگی‌های امام زمان(عج) و علت غیبت ایشان چیست؟ اساسا امام غائب چه فائده‌ای دارد و آیا می‌توان با او ملاقات کرد؟ انتظار به چه صورت باید باشد؟ علايم ظهور چیست؟

مشاهده درس آشنایی با معارف مهدوی

 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج