اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٥٥٤٠٤   تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨
 
حجت الاسلام والمسلمین رستمی در همایش مدرسین متخب دوره‎های دانش افزایی:
اهمیت دادن بیش از حد به تولید مقالات بدون توجه به رشد اجتماعی و سیاسی استادان مانعی جدی در پیشبرد دانشگاه تمدن ساز است
حجت الاسلام و المسلمین رستمی در همایش مدرسین متخب دوره های دانش افزایی گفت: اهمیت دادن بیش از حد به تولید مقالات و رقابت‌های علمی بدون توجه به رشد اجتماعی و سیاسی استادان و دانشجویان خود مانعی جدی در پیشبرد دانشگاه تمدن ساز است.

 حجت الاسلام والمسلمین رستمی در همایش مدرسین متخب دوره‌های دانش افزایی که با حضور مدرسین این دوره‌ها در دانشگاه معارف اسلامی قم برگزار می‌شود. ضمن تاکید بر اهمیت نقش استادان در حرکت به سمت پیشرفت و تمدن نوین اسلامی، به تبیین منظومه فکری امام و رهبری در خصوصو نقش دانشگاه و استادان پرداختند.

وی ضمن اشاره به اهمیت توجه به رشد علمی، توجه به آموزش مهارت‌های کاربردی و مهارت‌های زندگی در تربیت استادان و دانشجویان را لازمه دانشگاه انسان ساز دانستند و تاکید کردند که اهمیت دادن بیش از حد به تولید مقالات و رقابت‌های علمی بدون توجه به رشد اجتماعی و سیاسی استادان و دانشجویان خود مانعی جدی در پیشبرد دانشگاه تمدن ساز است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی در ادامه تاکید کردند که دوره‌های دانش افزایی فرصت بی نظیر را در اختیار دانشگاهیان قرار می‌دهد تا فارغ از فضای رقابت‌های علمی در خصوص موضوعات مهم اعتقادی اجتماعی و سیاسی نقطه نظرات و نگاه‌های متفاوتی را که منجر به بینش درست می‌شود را نیز دریافت کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از استادان دانشگاه به عنوان جریان ساز بودن و پاسخگویی به سوالات دانشجویان، مبارزه با ارتجاع، التقاط و انحراف را نیز یکی از مسئولیت‌های مهم استادان در تربیت دانشجوی کارآمد دانستند.

 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج