اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٥٠٥٩٥   تاریخ انتشار خبر : شنبه ١١ اسفند ١٣٩٧
 
رحیم‌پور ازغدی در کنگره کانون دانشگاهیان:
اگر نظام ما ناکار آمد بود باید ۱۰ بار سقوط می‌کردیم
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مسلما اگر نظام ما ناکار آمد بود باید ۱۰ بار سقوط می‌کردیم، این نظام اگر کارآمد نبود با وجود این همه مشکلات داخلی و خارجی نمی‌توانست آمار افتخارآمیز ارائه بدهد.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ششمین کنگره کانون دانشگاهیان ایران اسلامی که در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای ۴۰ سال گذشته انقلاب گفت: این انقلاب  صدماتی خورده و صدماتی هم زده ولی از دشمن قوی‌تر مانده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: رهبری در این بیانیه گفته‌اند که باید شروع به فکرسازی کرد. این موضوعی است که باید به آن توجه شود.

وی در بخش دیگری ضمن اشاره به کارآمدی نظام گفت: مسلما اگر نظام ما ناکار آمد بود باید ۱۰ بار سقوط می‌کردیم، این نظام اگر کارآمد نبود با وجود این همه مشکلات داخلی و خارجی نمی‌توانست آمار افتخارآمیز ارائه بدهد، آمار شگفت‌انگیزی وجود دارد، در‌پیشرفت‌های مادی، انقلاب اسلامی رکورد زد و تعداد دانشجویان پس از انقلاب بسیار زیاد شد.

رحیم‌پور ازغدی در ادامه با اشاره به توطئه‌های آمریکا در قبال ایران و شناختی که امام راحل از آمریکا داشت، تاکید کرد: امام(ره) یک زمان گفت: آمریکا شیطان جهانی است و امروز تمامی جهان آمریکا را با این اسم می‌شناسند.

وی با اشاره به مسیری که انقلاب ما در ۴۰ سال گذشته پیموده است، ادامه داد: ما این مسیر را خوب آمدیم، انقلاب‌های دیگر به خان اول هم نمی‌رسند، اما ما به خان هفتم رسیدیم؛ تفاوت ولایت مداری با بقیه انقلاب‌ها این است و امروز  ۵- ۶ کشور به اردوگاه انقلاب اسلامی پیوسته‌اند. این ترجمه کلمه ولایت اتصال است. معنی این کلمه یعنی پیوند بین امام و امت و بین امام و امت نباید فاصله ایجاد شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اگر جا‌هایی امت کم آورده است، امام سرعتش را کم کرده تا امت هم برسد. امام حسن(ع) سرعتش را کم کرد و منتظر شد امت به او برسد و از مسیری که رفته بود ایستاد. دید بین حفظ مکتب یا حکومت یکی را باید انتخاب کند و او مکتب را انتخاب کرد. رهبری دینی باید همه نیرو‌های جامعه را به‌سمت رضایت خداوند بسیج کند. امام باید خودش را با ضعیف‌ترین مردم هماهنگ کند.

رحیم‌پور ازغدی یادآور شد: از رهبر می‌توان سوال و انتقاد کرد و حتما هم جواب می‌دهند؛ همانطور که امام هم اینکار را کردند، اما باید حواسمان باشد که امام باید با امت باشد و نمی‌تواند بدون امت و با سرعت زیاد برود. امام و رهبر باید حواسش به امت باشد که امت جا نماند، بدون امت نمی‌توان جایی رفت.

وی گفت: مسئولین باید طوری زندگی کنند که افراد سطح مالی متوسط نگویند که آن‌ها از ما بهتران هستند، نباید اینطوری باشد که آن‌ها حسرت بخورند. باید به انسان‌های سودجو گفت اگر می‌خواهی عیاشی کنی از حکومت برو بیرون، اگر تاجری برو به تجارت خود رسیدگی کن؛ تو نباید  در حکومت باشی.

وی در قسمت دیگری از سخنانش با اشاره به خنثی شدن توطئه‌های دشمنان گفت: آن‌ها فکر نمی‌کردند که وضع اینطور شود. منطقه از دستشان خارج شود، شوروی سقوط کند و ایران تبدیل به قدرت شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در تکمیل سخنانش اظهار داشت: بن‌سلمان می‌گفت: ما اصلا وهابی نبودیم، از ترس خمینی وهابی شدیم، دیدیم که در عربستان دارد انقلاب می‌شود پس اعلام کردیم که وهابی هستیم فقط برای اینکه جلوی شیعه شدن جوانان را بگیریم.

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: زمانی که امام در پاریس بود، در ترکیه به نفع امام تظاهرات کردند و ۱۰۰ نفر شهید شدند، در عربستان هم شیعه‌ها و سنی‌ها شروع به اعتراض کردند و حتی مسجدالحرام را هم گرفتند، آن‌ها می‌گفتند نمی‌شود یک آخوند شیعه پرچم اسلام را بالا ببرد و ما ساکت باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: در پایان این دهه ما باید کاری بکنیم که رخنه در نظارت و مدیریت در امور مالی کشور نداشته باشیم، دیگر شاهد جابه‌جایی میلیاردی پول در کشور نباشیم، دیگر نباید کسی بگوید حقوق نجومی قانونی است، نباید ببینیم که مسئولی برای خودش نامه بنویسید و درخواست اضافه حقوق بکند، این چهل ساله دوم تمدن سازی.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما الآن برای ۱۰، ۲۰ حکومت کادر داریم، اول انقلاب زمانی که رجایی و بهشتی شهید شدند امام فرمود که ما یار کم نداریم، اما آن زمان افراد کار آمد نداشتیم که دانشگاهی و تحصیل کرده باشند.

وی افزود: همه جریان‌های مختلف انقلاب اسلامی امتحانشان را پس داده‌اند و در این ۴۰ سال وارد حکومت شده‌اند، زمانی که یک جریان خودش را نشناسد و میزان تخریب دشمن را نشناسد، تشخیص‌های خیالی و رویایی می‌دهد.  هیچ کس الآن نمی‌تواند بگوید شعار‌های انقلاب اسلامی اشتباه بوده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در دهه پس از امام تعابیری مطرح شد که در ادبیات امام و انقلاب نبود، امام در عرصه خارجی طرز فکرش مبارزه با استکبار و دفاع از مظلومین بود، اما شعار انقلاب یک مرتبه تبدیل به گفت‌وگوی تمدن‌ها شد، مذاکره سیاسی با آمریکا مطرح شد و  مسئولان از جامعه مدنی حرف زدند.

وی تصریح کرد: یکی از شرایط جامعه مدنی غیردینی بودنش است. کسانی که این اصطلاحات را گفتند بازی خوردند و معنی را هم نمی‌دانستند. انتخابات جزئی از پروژه بزرگ است نه کل آن، هر کسی بخواهد ریل را عوض کند با شعار خوب وارد می‌شود نه شعار بد. یکی از کار‌های امام این بود که زمینی جدا تعریف کرد و از کلمات آن‌ها استفاده نکرد، بلکه گفت شما باید از کلمات ما استفاده کنید و اصطلاحات جدیدی را وارد سیاست خارجه کرد.

 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج