اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٥٠٧١١   تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در نشست هم‌اندیشی کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان کرمان:
دانشگاهی که در آن دانشجویان و تشکل‌ها به نقد پای‌بند نباشند، به رکود دچار خواهد شد
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: تمام تشکلات دانشجویی و جریانات سیاسی باید دارای نقد باشند و دانشگاهی که در آن دانشجویان و تشکل‌ها به نقد پای‌بند نباشند، به رکود دچار خواهد شد.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در نشست هم‌اندیشی کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان کرمان که در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد، گفت: کرمان یکی از کانون‌های اصلی انقلاب بود. در انقلاب و دفاع مقدس اسطوره‌هایی در بین مبارزین و مجاهدین از این منطقه بلند برخاستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور ایام خجسته و پربرکت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، روز زن و روز مادر را تبریک گفت و افزود: انقلاب اسلامی از زمان قبل از پیروزی با دشمنی جریان غرب و ایالات متحده آمریکا مواجه بود. ما امروزه در دوره‌ای به‌سر می‌بریم که مسأله‌ای به‌نام بی‌سوادی همراه با احساس سواد دامن‌گیر جامعه و مخاطبین است. بعضی افراد هستند که خبرهای جعلی در فضای مجازی به‌ دستشان می‌رسد و آنها را قبول و براساس آن قضاوت و ارزیابی می‌کنند.

وی خطاب به فعالین دانشجویی گفت: شما که نماینده دانشجویان هستید باید خودتان از همه با سوادتر و بیش از همه اهل مطالعه، تحقیق و پژوهش باشید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: مسأله کم‌سوادی در ابعاد مختلف جامعه وجود دارد و راهکار آن این است که همگی اهل مطالعه باشیم و هرکس مطالعه بیشتری دارد، قطعا توانمندی بیشتری در مواجهه با مخاطب خود دارد.

وی گفت: انقلاب اسلامی شعار بازگشت به مردم و انتخاب حاکمان توسط مردم و اداره کشور توسط مردم را با شعار اسلام مطالبه کرده است که باعث تزلزل در حاکمیت کشورهای وابسته به آمریکا شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی گفت: کسانی که در مورد سایه جنگ حرف می‌زنند، بدانند که سایه جنگ را سردار سلیمانی‌ها و تهرانی‌مقدم‌ها دور کردند.

وی در خصوص چالش تمدن و ایدئولوژی‌ای که انقلاب اسلامی با غرب ایجاد کرد، گفت: محتوای تمدن غرب نظام فکری لیبرال‌دموکراسی است؛ نظامی که چندصد سال تولید محتوا برای آن شده است.

رستمی تمدن را مجموعه عناصری که هویت، فرهنگ، دانش و سبک زندگی یک جامعه را شکل می‌دهد تعریف کرد و گفت: تمدن امروز جهان یک تمدن غربی است و امروزه تمامی ابزارها از قبیل دوربین، تلویزیون، میکروفون و... محصول یک تمدن است و این تولیدات بر اساس مبانی آن تمدن شکل گرفته که مقام معظم رهبری نیز در همین‌باره فرمودند که «این تمدن در حال فروپاشی است».

وی در ادامه گفت: تمام تشکلات دانشجویی و جریانات سیاسی باید دارای نقد باشند و دانشگاهی که در آن دانشجویان و تشکل‌ها به نقد پای‌بند نباشند، به رکود دچار خواهد شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها خاطرنشان کرد: گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری ترسیم کردند، دارای سه مرحل خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی است.

حجت‌الاسلام صباحی رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کرمان نیز در ادامه جلسه خاطر نشان کرد: جمع‌‌ای دانشجویی و جوان به‌طور ویژه مورد توجه مقام معظم رهبری است.

وی گفت: ما به عینه شاهد این بوده‌ایم که گاهی وقت‌ها، دانشجویان پیشنهادهایی به مقام معظم رهبری داشته‌اند و ایشان پذیرفته و عمل کرده‌اند.

حجت‌الاسلام صباحی در ادامه جلسه بیان کرد: تمامی گفته‌ها و پیشنهادات دانشجویان مورد توجه مقام معظم رهبری است و ایشان توجه ویژه‌ای به این جلسات دارن

 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج