اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٥١٢٣١   تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام كرمی در نشست هم‌اندیشی هیئات مذهبی دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران:
جریان‌سازی در فضای دانشگاه‌ها از مهم‌ترین اهداف هیئات دانشجویی است
مدیركل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز اگر هیئت‌های دانشجویی نتوانند در فضای دانشگاه‌ها جریان ایجاد كنند، در حقیقت به هدف نهائی خود نرسیده‌اند و برای جریان‌سازی در دانشگاه‌ها هم نیاز به تلاش مضاعف، همدلی، روحیه جهادی و خلوص نیت كاملاً محسوس است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست هم‌اندیشی هیئات مذهبی دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران با حضور حجت‌الاسلام كرمی مدیر كل فرهنگی نهاد و اساتید و پیشكسوتان عرصه ستایشگری اهل‌بیت(ع) آقایان حاج محسن طاهری و حاج نریمان پناهی و مداح جوان و انقلابی حاج امیر عباسی در سالن جلسات نهاد مركز در برگزار گردید.

در ابتدا حجت‌الاسلام كرمی مدیركل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن خوش‌آمد گویی و تقدیر از حضور اساتید و دانشجویان به تبیین اهمیت فعالیت هیات‌ها پرداخته و عنوان داشت: دنیای امروز دنیای شبكه‌ها است و باید حضور چشمگیری در این زمینه داشت.

وی در ادامه ضمن اشاره به بیانیه مهم گام دوم در طلیعه دهه پنجم انقلاب بیان داشت: ماموریت‌هایی كه به هیئات برمی‌گردد از بیانیه مقام معظم رهبری باید احصا شود كه منشور فعالیت هیات‌های دانشجویی قرار بگیرد.

کرمی سپس نسبت به اهمیت هم‌دلی و همگرایی وسیع هیئت‌ها در دانشگاه‌ها طرح بحث نمود و راه بیان لطائف و ظرائف آرمان‌های انقلاب و پیام رهبر معظم انقلاب را در محیط دانشگاه‌ها به‌ویژه در بین قشر خاكستری بهره‌مندی از فرصت هیئت‌ها دانست.

وی افزود: نباید بگذاریم دشمن در جبهه انقلاب نفوذ كند و این فرصت عظیم را از ما بگیرد، كه بهره‌مندی از فرصت جبهه انقلاب از ظرفیت‌های  هیئت‌ها است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امروز اگر هیئت‌های دانشجویی نتوانند در فضای دانشگاه‌ها جریان ایجاد كنند، در حقیقت به هدف نهائی خود نرسیده‌اند و برای جریان‌سازی در دانشگاه‌ها هم نیاز به تلاش مضاعف، همدلی، روحیه جهادی و خلوص نیت كاملاً محسوس است.

در ادامه حجت‌الاسلام كرمی با اشاره به حضور مجدد مهدی مبینی‌پور در اداره هیئات‌های دانشجویی، ضمن برشمردن توانمندی‌ها و سوابق وی، برایش در دوره جدید آرزوی توفیق كرد و از مسئولین هیئت‌های دانشجویی درخواست کرد که به وی در انجام این رسالت مهم كمك كنند.

در این نشست مسئولین و مداحانی از دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، علامه طباطبایی، امیر كبیر، آزاد، پیام نور، علمی كاربردی، علم و صنعت، علوم پزشكی تهران و تربیت مدرس حضور بهم رسانده و مطالبی را بیان نمودند كه اهم آنها به شرح ذیل می‌باشد:

۱- ضرورت مداومت در برگزاری اینگونه جلسات اندیشه‌ورز
۲- تدوین ساز و كار نشست‌های هم‌اندیشی ماهانه
۳- لزوم برگزاری كارگاه‌های آموزشی مداحان دانشجو
۴- راه‌اندازی كانال و گروه در فضای مجازی در جهت شبكه‌سازی هیئت‌های دانشجویی
۵- تعیین جامعه هدف و مخاطب شناسی در نشست‌های تخصصی
۶- تشكیل بانك اطلاعات ویژه هیئت‌ها و مداحان دانشجو
۷- برنامه‌ریزی حضور نماینده هیئت‌های دانشجویی در دیدار با مقام معظم رهبری در ماه مبارك رمضان
۸- نهادینه شدن حلقه اتصال هیئت‌ها با هم در نهاد
۹- تلاش برای نهادینه شدن فعالیت‌های جمعی هیئت‌ها با هم
۱۰- تقویت نقش حمایتی نهاد نسبت به هیئت‌ها
۱۱- تشكیل و راه‌اندازی اپلیكیشن مركزی برای هیئت‌های دانشجویی كشور
۱۲- تشكیل كانون مداحان و شاعران دانشجو
۱۳- تعریف و تدوین ساز و كار نشست‌های هم‌اندیشی هیات‌ها

در پایان اساتید پیشكسوت به مدیحه و مرثیه سرایی آل‌الله(ع) پرداخته و جلسه را به نور مناقب اهل‌بیت(ع) منور نمودند.

 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج