اوقات شرعی
سوره شناسی

 


شماره خبر :٥٥١٦٥٤   تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٨
 
.
تجمع اعتراضی دانشگاهیان دانشگاه شهید بهشتی در پی اقدام دولت آمریکا بر علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
.

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد رهبری : جمعی از مسئولین، هیئت علمی، کارکنان، دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در واکنش به اقدام دولت آمریکا در پی اعلام تروریستی بودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روز سه شنبه 20 فروردین بعد نماز ظهر وعصر تجمع اعتراض آمیزی علیه دولت آمریکا از صحن مسجد الزهراء به سمت بارگاه مقدس امامزاده عزیز(ع) و گلزار شهدای گمنام راهپیمایی کردند دانشگاهیان ضمن سر دادان شعارهای مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل دولت امریکا را محکوم کردند. و ادامه مراسم بیانیه  بسیج دانشجویی قرائت شد.

بسم رب الشهدا و الصدیقین

امروز درحالی روز ملی فناوری هسته ای را گرامی می داریم که حدود9 سال از شهادت مظلومانه استادمعظم ، دکتر مجید شهریاری.استادی که توسعه بخش عظیمی از صنعت هسته ای کشور مرهون زحمات اوست می گذرد اگر امروز در کشورمان روزی به نام روز فناوری هسته ای وجود دارد فقط و فقط حاصل تلاش های دانشمندان هسته ای وخصوصا شهدای این عرصه مهم علمی انقلاب است.

امروز در حالی به استقبال جشن روز ملی فناوری هسته ای میرویم که دیگر تقریبا اثری از سرعت گذشته در پیشرفت صنعت هسته ای ما باقی نمانده است.

نگاه خودتحقیری وغیرمعتمد به توان و انگیزه های داخلی بیش از 5سال است که صنعت هسته ای را از متن به حاشیه رانده است.

امروز از صنعتی که روزی ابزار چانه زنی ما در عرصه ی بین المللی بود صرفا یاد و خاطره ای باقی مانده است.

برجام قراردادی بین المللی بود که با فشار دولت تدبیر وامید به امضا رسید تا مشکل آب خوردن مردم حل شود!.

قراردادی که می بایست در آن، پیش بینی های لازم برای بدعهدی طرف های مقابل انجام میشد!!! اما چشم های لیبرال غرب پرست مانع از آن شد تا گوش شنوایی بماند که توصیه های امام امت را جدی بگیرند و البته با قبح تمام، خیرخواهان ملت را، دلواپسان افراطی نامیدند.

از همان روز اول امضا توافق نامه، کارشکنی ها وبدعهدی های طرف مقابل با اجرای 100درصدی مفاد برجام ازجانب دولت ما پاسخ داده شد واین عمل منفعلانه از جانب دولت به اصطلاح تدبیر وامید دشمن را در کارشکنی و بدعهدی خود مصمم ترکرد.

امروز در آستانه ی یک سالگی خروج یک جانبه دولت جنایت کار آمریکا از این قرار داد بین المللی هستیم. یک سالی که مضحک ترین  لفاظی های سیاسی از جانب سایر اعضا برجام در آن ثبت و ضبط گشته است.

همان یک سالی که شدید ترین فشار های اقتصادی به مردم استضعاف کشیده ایران وارد شد وسوء مدیریت دولت در حوزه ی معیشت مردم، نمک تازه ای بر زخم های این ملت قهرمان و سربلند بود.

مگر رییس جمهور ما در همان شب خروج ترامپ از برجام نگفت که در طی چند هفته ی آینده در مورد سرنوشت برجام تصمیم خواهیم گرفت؟چه شد؟یک سال گذشت ولی گویا هنوز آن چند هفته ی مد نظر ریس جمهور فرا نرسیده است!.

اروپایی ها در ادوار مختلف تاریخ انقلاب اسلامی این موضوع را اثبات کرده اند که هیچ گاه دست ازحمایت ازایالات متحده بر نداشته اند ورابطه ی اروپا با آمریکا مثل رابطه ی برادر بزرگ با کوچک است.اروپایی که هر زمانی فرصتی برایش فراهم آمده از پشت به ما خنجر زده وهمواره در جایگاه طلبکار خود را نشان می دهند.در این یک ساله ی اخیر با حرف درمانی و بیانیه بازی سعی در نشان دادن مستقل بودن خود وحمایت ازپیکر بی جان برجام داشته اند حال انکه کارنامه ی اروپائیان در موضوع برجام سیاه و غیرقابل دفاع است.

آیا وقت آن نرسیده است که دولت محترم از فاز انفعال خارج شده و از خود عملی انقلابی ودر شان نظام جمهوری اسلامی نشان دهد؟

برجامی که اقتصاد و معیشت و محیط زیست کشور به آن گره زده شد ومتعددا شعار های غیر واقعی و غیر عقلانی حول آن داده شد، آیا وقت آن نرسیده که کارکردش معین شود.

این اعمال منفعلانه موجب شد دشمن وقیح  یک گام فراتر نهد و به خود اجازه بازرسی از سایت های علمی و مراکز دانشگاهی، از جمله دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه کاشان و صنعتی شریف  را بدهد.

افرادی تحت لوای بازرس ولی در حقیقت به عنوان جاسوس پا در مکان هایی گذاشتند که روزگاری محل آموزش و علم آموزی شهدای هسته ای ما بوده است.

دانشگاه شهید بهشتی به عنوان قطب صنعت هسته ای کشور و محل خدمت اساتید بزرگی چون شهید شهریاری، خط قرمز جنبش دانشجویی انقلابی است و با جاسوسان آژانس انرژی هسته ای همانگونه برخورد خواهند کرد که با یک سارق غدار برخورد میکنند وچون پاسبان های محافظ کاروان، از حیثیت علمی مقدس وعزیز دانشگاه مراقبت خواهیم کرد.همانگونه که تا به امروز این کار را انجام داده ایم.

تروریستی خطاب کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سند و حجتی دیگر برای ایستادگی و مقاوت ودوری از انفعال وچشم دوختن به غرب است.

 

((اینان میخواهند بیایند با اساتید ما محققین ما مصاحبه کنند آن هم در مورد یک پیشرفت بومی_علمی در کشور .این را همه بدانند این اجازه مطلقا داده نخواهد شد. مقام معظم رهبری))

ودرانتها  مراسم که مصادف بود با ولادت حضرت حسین علیه السلام  با مداحی ذاکر اهل بیت علیه السلام همراه بود.


 

[]

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج